google-site-verification=noTBjTMqa0M2iRHDJRC2eGbkn3-P9-xltodZJgAsCD8 BARKOSİS MidiPOS BİLGİSAYAR YAZILIM DONANIM HİZMETLERİ ....
  • https://www.facebook.com/barkosis

Etiket Güncellemesi


Yeni etiket tebliğine göre raf etiketlerinde bazı bilgiler bulunması zorunlu hale gelmiştir.  Türkiye de üretilen ürünler için yerli üretim logosu konulmasının yanısıra Türkiye dışında üretilen ürününlerin de  üretildiği ülkenin belirtilmesi gerekmektedir.  Ayrıca ürünün birim fiyatının ve fiyat değişim tarihinin de etiket üzerinde bulunması gerekmektedir. Birim fiyatı kısmını kısaca açıklayalım.  Ağırlıklı olarak satılan ürünlerde ürünün bir kilosunun fiyatı birim fiyat olarak gösterilmesi gerekiyor.

Örnek 1:   50 gram agırlıklı ambalajlı bir gofret 0.75 TL ye satılıyorsa birim fiyat kısmında bu gofretin 1 Kg fiyatını birim fiyat kısmında 15.00 TL /KG  olarak belirtilmesi gerekir.

Örnek 2:   200 ML 1.00 TL fiyatlı meyve suyunun etiketinde birim fiyat kısmında  5.00 TL/Litre şeklinde belirtilmesi gerekiyor.

Örnek 3:  16 Rulo 15.00 TL fiyatlı tuvalet kağıtının etiketinde birim fiyatı kısmında   0,93 TL /Adet şeklinde belirtilmesi gerekiyor.

Kısacası
ürünün ambalajı üzerinde içindeki miktar için ML, CL, gibi ibaresi varsa birim fiyatı Litre bazındaki fiyatı olur  ve TL / Litre  olarak gösterilir. 
   
ürünün ambalajı üzerinde içindeki miktar gram olarak belirtilmiş ise birim fiyatı Kilo  bazındaki fiyatı olur ve TL / Kilo olarak gösterilir.

Ürünün ambalajı üzerinde içindeki miktar adet olarak belirtilmiş ise birim fiyatı ürünün adet fiyatı olur ve TL/Adet olarak gösterilir.   

Programız birim fiyat hesaplamasını kendisi yaparak yukardaki resimdeki dizayn  ile etiket üzerine yazar. Yapılacak etiket güncellemesi ile etiket dizaynları hazır olarak gelecektir.

Programımız Zebra, Argox, Toshiba, Tec, Afanda, Tsc ve Honeywell marka yazıcıları desteklemektedir.